Пошук по сайту


«Психологічна підготовка учасників нвп до екзаменів та зно»

«Психологічна підготовка учасників нвп до екзаменів та зно»

«Психологічна підготовка

учасників НВП

до екзаменів та ЗНО»

Психологічна підготовка вчителів до екзаменів та ЗНО
Міністерством юстиції зареєстровано наказ Міністерства освіти і науки від 26 серпня 2010 р. № 833 «Про зовнішнє оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2011 році».

Цим документом встановлено, що у 2011 році зовнішнє оцінювання для бажаючих стати студентами вищих навчальних закладів буде проводитися з таких предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, одна з іноземних мов (за вибором): англійська, німецька, французька, іспанська.

Зовнішнє оцінювання з української мови та літератури є обов’язковим для всіх абітурієнтів.

Результати зовнішнього оцінювання будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста та бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та спрямування).

Тестування – це серйозне психологічне випробування, тому завдання школи і вчителів допомогти учням психологічно налаштувати учнів на успіх, ознайомити з правилами проходження ЗНО, допомогти в підготовці до тестування. ЗНО та екзамени – це випробування не лише для учнів, а й для вчителів, і тому вони теж потребують допомоги та підтримки в цей період, щоб не піддатися стресові.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ
• Ніхто не застрахований від нещасних випадків, різних втрат, складних ситуацій. Але треба не обмежуватися переживаннями, не концентруватися на них, не поступатися депресії, а діяти, шукати вихід, пробувати все нові та нові варіанти.

Щоб зменшити ймовірність виникнення стресів необхідно:

 • Правильно харчуватися: більше їсти натуральних продуктів: овочів, фруктів, змен­шити споживання солі. Обов'язково снідати та впродовж дня харчуватися рівномірно.

 • Бувати надворі, гуляти, сидіти в парку, бігати, зайнятись аеробікою.

 • З'їсти морозиво — там є компонент, який покращує настрій.

 • З'їсти банан: в ньому є сиротин — гор­мон щастя.

 • Постійні вправи на релаксацію знижу­ють напруження в стресових ситуаціях.

 • Необхідно слухати спокійну музику.

 • Робити те, що подобається. Хобі — те, що треба. Зцілення не в тому, що ви робите, а як ви до цього ставитесь.

 • Аби запобігти розчаруванню, невдачам, не треба братися за непосильні завдання.

 • Не зловживати кавою, алкоголем.

 • Носити одяг бажано синього та зеленого кольорів — вони заспокоюють.

 • Зі стресом можна впоратися, треба лише мати бажання та трохи вільного часу лише для себе.

 • Постійно концентруватися на світ­лих сторонах життя та подіях — це збереже здоров'я і сприятиме успіху.

 • Справжнє фізичне та психічне здоров'я полягає не в тому, щоб відповідати чиїмсь нормам та стандартам, а в тому, щоб прийти до згоди із самим собою.Деякі поради для успішного проходження ЗНО
Зовнішнє незалежне тестування вимагає від абітурієнта вміння планувати самостійну роботу. Тому в процесі самостійної підготовки до ЗНО краще всю інформацію, яку необхідно засвоїти, поділити на частини і визначити їх пріоритетність. В першу чергу варто вивчати найскладніші розділи, щоб вистачило часу на їх повторення.

Працювати необхідно в сприятливій для навчання обстановці до тих пір, поки відчуваєте, що засвоюєте матеріал. Як тільки рівень сприйняття інформації знизився, варто відволіктися від підготовки до ЗНО на 20 хвилин.

Під час самостійної підготовки до ЗНО краще виконувати побільше різних тестових завдань. Їх можна знайти на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти і ВНЗ України, на спеціалізованих web-порталах. Виконуючи тестові завдання, контролюйте, скільки часу у вас займає пошук відповідей.

Щоб зовнішнє тестування пройшло успішно, необхідно не лише вивчити, систематизувати матеріал, а й попрацювати над своїм зовнішнім виглядом та поведінкою.

Хвилювання – це природно, часто воно допомагає швидко налаштуватися на продуктивну роботу.

Щоб менше нервувати під час зовнішнього тестування, краще з’явитися до пункту тестування на 20 хвилин раніше. Їх вистачить для того, щоб налаштуватися на тести, підготуватися психологічно. Якщо є можливість, то краще прийти на тестування пішки.

Впевненість, спокій, вміння слухати інструктора, знання та інтуїція – це запорука вашого успіху при складанні ЗНО.

Зовнішнє тестування вимагає завчасної підготовки, в тому числі й психологічної.

Не варто ставити перед собою надзвичайно складні завдання, адже чим менше часу залишається до тестування, тим важче їх виконати. Краще сформулювати основну задачу, потім розбити її на невеликі частини, які дійсно можна вирішити у визначений проміжок часу. Це допоможе зменшити хвилювання, викликане майбутнім зовнішнім тестуванням, а сам шлях до успішного складання тестів ЗНО буде не таким тернистим.

Якщо важко відразу сконцентруватися на вивченні предмета, то варто почати з повторення матеріалу або з вивчення легшої теми. Як тільки праця стане більш продуктивною, можна переходити до більш складних розділів. Такий підхід не дозволить зневіритися у власних силах.

Кожен день варто виконувати спеціальні вправи, які допоможуть зняти емоційне напруження і втому. В день зовнішнього тестування такі вже звичні вправи допоможуть швидко побопобороти хвилювання.

Якщо ви впевнені в своїх силах і вмієте здобувати знання, то самостійний спосіб підготовки до зовнішнього тестування може виявитися найбільш ефективним. Головне – правильна мотивація.

Зовнішнє незалежне тестування – це важлива подія в житті кожного абітурієнта, тому в переддень тестування варто приділити собі та своєму відпочинку максимум часу.

Зовнішнє незалежне тестування вимагає багато уваги. Тому напередодні ЗНО не варто себе перевантажувати, постійно тренуючись в складанні тестів, знову й знову вивчаючи власні нотатки або підручники.

Навпаки, НЕОБХІДНО:

- виспатися, щоб встати в доброму гуморі, бадьорим, готовим до великих звершень;

- підготуватися психологічно, налаштуватися лише на позитив. Для цього можна роздрукувати власний сертифікат, у якому варто проставити по вибраним для тестування предметам максимальну кількість балів. Буде добре, якщо такий сертифікат буде постійно перед очима;

- закохатися у вибраний для ЗНО предмет, відчути, що він вартий захоплення, інтересу. У своє захоплення слід дійсно повірити;

- пам’ятати, що думки матеріалізуються, тому не слід сумніватися у своїх знаннях. Краще думати про можливості, які відкриваються після складання ЗНО: про нових друзів, про омріяну професію, про переваги студентського життя;

- просто повторити вивчений матеріал, щоб впевнено почуватися на зовнішньому тестуванні. Для цього краще виділити той час, коли працюється найкраще;

 - за декілька днів до тестування можна «сісти» на спеціальну «розумову» дієту. До звичайного раціону можна додати мюслі, банани, родзинки, горіхи і шоколад;

 - провести вільний час на свіжому повітрі, найкраще – в парку.  
Посібники та інші матеріали для підготовки ЗНО
Тим абітурієнтам, які вирішили самостійно готуватися до ЗНО, варто звернути увагу на таке питання, як вибір посібників. Сьогодні можна знайти різні посібники для підготовки до ЗНО по окремим предметам, але більшість видань містять недоліки і суттєві помилки.

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) не рекомендував до друку жодних видань, які стосуються питань підготовки до зовнішнього незалежного тестування. Тому абітурієнтам не варто витрачати кошти на придбання посібників, краще готуватися до зовнішнього тестування за шкільними підручниками.

Крім того, на сайті УЦОЯО (http://www.testportal.gov.ua/) є необхідні матеріали для підготовки до тестування з окремих предметів. Їх можна знайти в розділі «Підготовка до ЗНО-2010», де розміщені: 

- програми зовнішнього оцінювання, в яких містяться вимоги до рівня та обсягу знань абітурієнтів,

- специфікації тестів,

- демонстраційні варіанти тестів,

- зразки тестових завдань по предметам,

- системи оцінювання відповідей до завдань. 
ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЗДАЧІ ЗНО - ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРАДИ
Задовго до ЗНО
Спочатку підготуй місце для занять. Забери зі столі усі зайві предмети, зручно розклади свої зошити, підручники, ручки тощо.

Можна доповнити інтер’єр кімнати жовтим та фіолетовим кольорами, оскільки вони підвищують розумову активність. НЕ потрібно перефарбовувати стіни, а достатньо картини, занавіски, серветки, лампи, тощо. Також цікаво зауважити, що за твердженням вчених запах лимону у вашій кімнаті підвищує розумову працездатність на 20%.

Склади план своєї роботи. Перед тим визнач - Хто ти є ? - сова чи жайворонок. Склади план занять на кожен день. Важливо чітко знати, що ти робиш і не говорити усім оточуючим: « Я займаюся чи готуюсь» , а « Я вивчаю саме певний розділ, конкретний матеріал».

Починай із найважчого, але посильного. Легше і приємніше залишай на після обіду.

Змінюй заняття із відпочинком. Психологи встановили, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається після 10-15 хв. від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня не повинна перевищувати 5-10 хв. У другій половині дня тривалість кожної наступної переви збільшуйте на 5 хв. Не забувай у час відпочинку робити зарядку, займатися спортом, робити короткі прогулянки, допомагати батькам, тобто повністю відволікатися від навчання на короткий час.

Тренуйся щоденно робити тести. Роби це із секундоміром.

Не потрібно заучувати напам’ять певні тексти, вчися робити короткі записи, нотатки, регулярно їх переглядай.

Регулярно повторюйте матеріал, бажано через 10 хв, після того, як ви вивчали новий матеріал, а згодом через добу. Кожне наступне повторення повиннно бути коротшим попереднього.

Займася самопереконанням, При всій свій простоті, це є дуже дієва зброя. Повторюй про себе . Я знаю багато, я спокійний, я впевнений, я розумний і т.д. , я напишу добре тестування.
День перед здачею ЗНО
Багато хто вважає, що щоб повінстю підготуватися до іспитів бракує одного дня. Це невірно. Вже післяобіду важливо припинити готуватися, здійснити прогулянку на свіжому повітрі, прийняти душ, підготувати одяг, документи, інші необхідні речі.

У день ЗНО

Будь зконцентрованим. Не звертай уваги на поведінку оточуючих. Для тебе повинен існувати лише текст завдань і годинник.

Дій швидко, але не поспішай. Перед тим як дати остоочну відповідь , двічі прочитай завадання, переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.

Спочатку берись за ті завдання, у правильності відповідей на які ти не сумніваєшся.

Пропускай! Потрібно навчитися швидко пропускати важкі і незрозумілі завдання, щоб згодом до них повернутися.

Читай завжди уважно завдання до кінця. Розуміти завдання з перших слів і добудовувати закінчення за допомогою власної уяви – це надійний шлях шлях до помилок.

Думай лише про поточне завдання. Коли ти бачиш нове завдання, забуть про попереднє.

Якщо попереднє завдання тобі не під силу, забудь про цю проблему. Наступне завдання це шанс набрати додаткові бали.

Використовуй методику виключення. Якщо не знаєш правильної відповіді , то можна розпізнати усі невірні відповіді в силу їхньої абсурдності.

Заплануй два круги. Завжди перевіряй себе. Навіть якщо відповідь легка і однозначна на перший погляд.

Вгадуй. Довірся власній інтуїції і вона разом із твоїм логічним мисленням.

Зовнішнє незалежне оцінювання! Як підтримати свою дитину?

Психологічні поради батькам
Шановні батьки, психологічна підтримка - це один з найважливіших чинників, що визначають успішність Вашої дитини під час здачі ЗНО. Досить часто ми створюємо ситуацію залежності у вашої дитини, на кшталт, - «якщо ти …, то…», нав’язуємо нереальні стандарти, суперництво із ровесниками, - «подивись, як інші стараються…» тощо.

Водночас справжня підтримка повинна ґрунтуватися на підкресленні здібностей, та позитивних сторін дитини. Підтримувати свою дитину - значить вірити в нього. Підтримка заснована на вірі в природжену здатність особи долати життєві труднощі при підтримці тих, кого вона вважає значущими для себе. Дорослі мають нагоду продемонструвати дитині своє задоволення від її досягнень або зусиль.

Інший шлях - навчити підлітка справлятися з різними завданнями, створивши у нього установку: «Ти можеш це зробити!».

Щоб продемонструвати свою віру в дитину, батьки повинні мати мужність і бажання зробити наступне:

забути про минулі невдачі своєї дитини; 

допомогти дитині знайти впевненість у тому, що він вона справляться із тим чи іншим завданням;

пам'ятати про минулі успіхи і повертатися до них, а не до помилок.

Існують слова, які особливо підтримують дітей, наприклад: «Знаючи тебе, я упевнений, що ти все зробиш добре», «Ти знаєш це дуже добре» тощо. Підтримувати можна також за допомогою дотиків, сумісних дій, тощо..

Пам'ятайте, основні правила психологічної підтримки, які є особливо важливими в період підготовки до іспиту:

Приділіть дитині увагу (цікавтеся її настроєм, станом здоров'я, проявляйте турботу про її потреби).

Забезпечте Вашій дитині місце для роботи, прослідкуйте, щоб ніхто із домашніх їй не заважав.

Контролюйте режим підготовки випускника, не допускайте перевантажень, пояснюйте, що обов’язково необхідно робити перерви, змінювати види занять.

Ранкова зарядка, спорт, прогулянки, не повинні бути виключеними із щоденного графіка під час підготовки до здачі тестів.

Зверніть увагу на харчування дитини. Подбайте, щоб вдома була поживна і різноманітна їжа, що забезпечить збалансований комплекс вітамінів. Памятайте, що такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага тощо стимулюють роботу головного мозку. При цьому не зловживайте солодощами і борошняним виробами.

Залиште для дитини на період іспитів мінімальний перелік домашніх обов'язків, давайте їй зрозуміти, що оберігаєте її.

Допоможіть дитині розподілити час підготовки відповідно до певних тем. Дуже важдливо для дитини навчитися робити певні схематичні нотатки, візуально впорядковувати матеріал. Основні формули, положення можна виписати на листочки і повісити у різних куточках вашого дому.

Придбайте різноманітні тренінгові матеріали по тестуванню ( Збірники тестів.). Велике значення має щоденне тренування дитини практично працювати із тестами.

Вчіть дитину правильно орієнтуватися у часі і розподіляти свій час.

Виражайте готовність допомогти і допомагайте в різних питаннях підготовки.

Розказуйте про свій досвід здачі іспитів, де це доречно. Розкажіть, що ви відчували перед іспитами. Водночас, не видавайте свого хвилювання перед днем здачі тестів і не переносьте тим самим своє хвилювання на дитину.

Прагніть виражати упевненість в силах, не лякайте провалом. Не переживайте за кількість балів, які дитина отримає після тестування. Дитина повинна знати, що кількість балів не завжди осточний і кінцевий вимір її можливостей.

Дайте дитині напередодні тестування можливість повноцінно відпочити і добре виспатися. І пам'ятаєте, найголовніше понизити напругу і тривожність дитини і забезпечити відповідні умови для занять.Зовнішнє незалежне оцінювання — серйозне випробування на життєвому шляху. Воно реально оцінює рівень навчальних досягнень і відчиняє перед випускниками двері вищих навчальних закладів.

Готуючись до зовнішнього незалежного оцінювання, варто зрозуміти головне: немає потреби починати щось засвоювати з нуля, відкривати невідомі речі. Тест не міститиме жодного завдання, яке б виходило за межі шкільних програм. Однак готуватися до тестування треба!З метою вивчення ставлення учнів до питань підготовки та проходження зовнішнього незалежного оцінювання психологічною службою закладів освіти протягом жовтня — грудня 2009 року проведено соціологічне опитування серед учнів 11 класів «Напередодні зовнішнього незалежного оцінювання».

Переважна більшість випускників вважають, що на зовнішньому незалежному оцінюванні отримають невисокий результат. У першу чергу це стосується результатів ЗНО з історії України (56% відповідей учнів), української мови (53%) та права (48% учнів).

Причинами невисоких результатів, на думку випускників, в першу чергу є складність завдань (тестів) (72%) та власна неуважність (56% відповідей). Учні 11 класу вважають, що їм найбільше допоможуть підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання інформаційні матеріали щодо ЗНО (66%), репетиторство (66%) та наполеглива самостійна робота (62%).

За результатами опитування можна констатувати, що учні загальноосвітніх шкіл готуються до зовнішнього незалежного оцінювання останні півроку навчання у школі (27%) і лише 32 % випускників вважають, що багато часу приділяють підготовці до ЗНО. Випускникам при підготовці до незалежного оцінювання насамперед необхідно усвідомити прогалини у своїх знаннях і зосередитися на «Білих плямах» та використовувати наступні корисні поради:

1. Введіть до інтер’єра своєї кімнати фіолетовий та жовтий кольори, які сприяють збільшенню розумової активності.

2. Сплануйте свої заняття. Чітко розподіліть час за темами. Розпочніть з більш складних тем. Після кожних 40-а хвилин занять відпочивайте мінімум 10 хвилин. Під час перерви розслабтеся, зробіть зарядку для очей, можна полити квіти або просто подихати свіжим повітрям.

3. Не намагайтесь запам’ятати на пам’ять весь підручник. Навчальний матеріал краще структурувати у вигляді схем, планів.

4. Намагайтесь виконати якомога більше тестів з тренувальною метою. Не можна навчитися добре вирішувати тести, не виконуючи їх самих.

5. Тренуйтеся з секундоміром. Зазначайте час виконання тестів, обмежуйте його. Без подібних обмежень неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь-яке тестування.

6. Готуючись не думайте, що не впораєтесь, навпаки малюйте собі «картину успіху». Перед тестом відпочиньте, не навантажуйте себе в останній момент. Треба все раціонально розподілити. А в останній день, навпаки, більше відпочинку, прогулянок та здоровий сон.

7. Забудьте про невдачу у попередньому завданні, якщо воно виявилося вам «не по зубах». Думайте тільки про те, що кожне нове завдання — це шанс набрати бали.

8. Навіть якщо вам здається, що ви допустили занадто багато помилок і просто завалили тест, пам’ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний.

autoshape 2

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Зно з математики: особливості тесту 2015 року
Завданням зовнішнього незалежного оцінювання з математики є оцінка підготовленості учасників тестування з метою конкурсного відбору...

Зно з української мови І літератури: особливості тесту 2015 року
Завданням зовнішнього незалежного оцінювання з української мови І літератури є оцінка підготовленості учасників тестування з метою...

На засіданнях шільних методичних об’єднань розглядались питання про...
На засіданні педагогічної ради 23. 01. 2014 року (протокол №01) розглядалося питання щодо організації підготовки учнів 11-х класів...

Інформація за підсумками інтернет-конференція 27. 10. 2016 Загальні...
Оновлення бази даних про відповідальних за зно в місцевих органах управління освітою

План роботи заступника директора з навчальної роботи
Організація нвп на основі Статуту школи, навчальних планів, нормативних документів мон україни

Довідка про результативність участі школи в зно-2013
Згідно з рішенням педагогічної ради №9 від 30. 08. 2013 р проводився аналіз результативності участі учнів школи в зно-2013 році

Міністерство освіти україни порядо к
Порядок закінчення 1997/98 навчального року І проведення екзаменів у середніх на

Засідання педагогічної ради на тему: «Причини невисокої якості знань...
Координація та корекція діяльності вчителів щодо підготовки учнів школи до успішної участі в зно

Пробне тестування
Вам можливість на практиці ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (зно). Це своєрідне тренування...

Конкурсних предметів (вступних екзаменів) при вступі до вищих навчальних...
Навчально-науковий інститут підготовки фахівців для підрозділів слідства та кримінальної міліціїБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

b.lekciya.com.ua
Головна сторінка