Пошук по сайту


План роботи Березанської зош І ііі ступенів Березанської районної ради Миколаївської області опорного районного закладу з проблеми : «Впровадження ікт в навчально-виховний процес як ефективну форму особистісно орієнтованого навчання»

План роботи Березанської зош І ііі ступенів Березанської районної ради Миколаївської області опорного районного закладу з проблеми : «Впровадження ікт в навчально-виховний процес як ефективну форму особистісно орієнтованого навчання»

«Погоджено» «Затверджено»

Завідуюча методичним кабінетом Начальник відділу освіти Березанської РДА

відділу освіти Березанської РДА Кравцова Л.І. :

Химич С.С. :

План роботи
Березанської ЗОШ І – ІІІ ступенів Березанської районної ради Миколаївської області опорного районного закладу з проблеми : «Впровадження ІКТ в навчально-виховний процес як ефективну форму особистісно орієнтованого навчання»

Березанка – 2013
І. Вступ.
1. Педагогічний колектив Березанської ЗОШ працює над науково-методичною проблемою школи : «Впровадження ІКТ в навчально- виховний процес » з 2009 – 2010 навчального року.
Адаптоване впровадження в навчально-виховний процес інформаційно-комп’ютерних технологій і методик потребувало оптимального поєднання й конструювання різноманітних кооперативно-групових та індивідуальних форм взаємодії роботи 8 методичних об’єднань, консультпункту для малодосвідчених вчителів. Результативність роботи ШМО було визначено за результатами атестації, участі вихованців у предметних олімпіадах, по виступах педагогів на засіданнях педагогічних рад, семінарах , участі у професійних конкурсах тощо.

Взаємодію координувала науково – методична рада. Протягом 2011-2012 року відбулося 4 засідання науково-методичної ради школи, на яких було розглянуто найактуальніші педагогічні питання з визначеної проблеми.

Реалізація поставлених методичних завдань забезпечувалась системним підходом до науково-методичної роботи. Центром методичної роботи, координатором ідей стала педрада «Впровадження ІКТ в навчально-виховний процес»

Тематика педрад, дискусійні центри створювали атмосферу для обміну думками, ідеями, сприяли залученню найбільш підготовлених вчителів до проблемно–наукових повідомлень, доповідей з питань новітніх досягнень сучасної педагогіки, особлива увага була приділена тим формам методичної роботи, які формують творчого вчителя.

Стали традиційними творчі звіти вчителів, які пройшли курсову перепідготовку, відвідали районні та обласні семінари, вчителів, які атестувались.

Протягом року працювала змінна виставка: «Увага! Досвід вчителів школи, області, держави з впровадження ІКТ в навчально-виховний процес».

Науково-методична проблема реалізовувалася через колективну (масову і групову) та індивідуальні форми.

В індивідуальній формі домінували співбесіди з педагогами з питань впровадження ІКТ в навчально-виховний процес, участі у професійних конкурсах, роботи спецкурсів, факультативів, організації роботи творчої групи « Обдаровані діти», майстер-класи «Методика проведення нестандартних уроків».

Групова робота реалізовувалася через організацію роботи методичних об’єднань. Всі методичні об’єднання спланували свою роботу на рік і проводили свої засідання згідно плану. Слід відзначити цілеспрямовану роботу методичного об’єднання вчителів англійської мови.

На високому організаційному рівні ,з глибоким змістом проведено вечір «Англійська – це чудово!». Методичне об’єднання вчителів історії , правознавства, хімії, біології, географії, української мови і літератури, математики , фізики та інформатики провели ряд тематичних предметних тижнів, на яких була залучена велика кількість учнів. Методичне об'єднання класних керівників спрямувало свою роботу на розвиток життєвих компетенцій учнів, на формування високої свідомості , розвитку творчих здібностей , створення ситуації успіху, любові.

Практичної спрямованості методичної роботи надає проведення школи педагогічної майстерності на базі серії відкритих уроків учителів школи      під девізом:  «45 хвилин інноваційних технологій». Майстер- класи проводили вчителі вищої категорії- Сажнєва Є.Б.,Винокурова Т.К., Романченко Г.Л., Гайван Ю.А., Параскун Н.О. Форми проведених уроків відзначаються новизною і містять елементи творчого пошуку й знахідок вчителів.

         Вирішуючи науково – методичну проблему школи : « Впровадження ІКТ в навчально-виховний процес як одна із ефективних форм  особистісно- орієнтованого навчання», вчителі використовували  на уроці  комп’ютерні технології на різних етапах уроку.

На виконання пункту 3.18 Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 11.05.11. №436 « Про підготовку до початку 2011-2012 навчального року» щодо стовідсоткового оволодіння вчителями загальноосвітніх навчальних закладів до кінця 2011 року основ інформаційно- комунікаційних технологій в школі протягом 2011-2012 н.р. проходив майстер- клас по оволодінню комп'ютерною грамотністю ( керівник Вороненко О.Є., Снігурова О.П.) . 29 вчителів школи пройшли сертифікаційний тест «Курс Microsoft із цифрових технологій». Працювала майстерня по створенню власних сайтів ( керівник Сажнєва Є.Б.) . За ініціативою вчителя фізики, математики Сажнєвої Є.Б. створено сайт школи(http://berezanka.blogspot.com). 8 вчителів школи мають 10 власних сайтів :Назва (сайту, блогу)

Адреса

Рік створення

Відповідальний

(ПІБ, посада)

1.Березанська ЗОШ І-ІІІ ст..

http://berezanka.blogspot.com


2011

Сажнєва Є.Б.- вч. фізики

Крученова В.М.- заступник директора з НВР


2.Сайт вчителя фізики(MYFIZIKA)

http://myfizika.wordpress.com/

2010

Сажнєва Є.Б.- вч. фізики

3.Сайт вч. математики

http://sagevg.wordpress.com/

2010

Сажнєва Є.Б.- вч. математики

4.Сайт «Дитяча безпека»(на допомогу класним керівникам)

http://detibezpeka.wordpress.com/

2010

Сажнєва Є.Б. кл.керівник

5.Сайт вчителя хімії Винокурової Т.К. (OK`XIMI4KA)

http://vinokurova.wordpress.com/

2010

Винокурова Т.К.

6.Сайт вч.світової літератури Крученової В.М.( MYSVIT)

https://kruchenova.wordpress.com

2010

Крученова В.М., вч.світової літератури

7.Сайт вчителя математики (FORMULA) Алексєєнко В.І.

http://alekseenko2011.wordpress.com/

2011

Алексєєнко В.І., вч. математики

8.Сайт вчителя англійської мови Романченко Г.Л.

http://galateacher.blogspot.com

2011

Романченко Г.Л., вч.англ.мови

9.Сайт вчителя історії Радченко А.С.

http://radhenko.wordpress.com/

січень 2012

Радченко А.С., вчитель історії

10. Сайт вчителя початкових класів Чепурненко Т.С.

http://chepurnenko.wordpress.com/

січень 2012

Чепурненко Т.С., вч. початкових класів

11. Сайт вчителя початкових класів Конончук Ю.О.

http://ditskisvit.wordpress.com/

січень 2012

Конончук Ю.О., вчитель початкових класів

Вчителі школи Крученова В.М., Сажнєва Е.Б. прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі на кращий власний інтернет- сайт. Сайт вчителя математики Сажнєвої Є.Б. зайняв ІІ місце , сайт світової літератури Крученової В.М. визнано найкращим авторським інтернет -сайтом у номінації «Світова література».
12 педпрацівників Березанської ЗОШ пройшли навчання за програмою «Intel. Навчання для майбутнього»

Школа приймає участь у впровадженні програми «Школи – новатори», «Щоденник. ua.», «Учителі в онлайні» ,«Курс : Школа».
Діяльність педагогічних працівників у мережі Інтернет:

опубліковано матеріалів;

з/п

ПІБ

Місце роботи, посада

Назва (сайту, журналу, Інтернет-конференції)

Матеріали (стаття, доповідь на конференції

1.

Сажнєва Є.Б.

вч.фізики Березанської ЗОШ І-ІІІ ст..

«Учительський журнал он-лайн»

ж."Фізика в школах України"№24 (191) Вечір для старшокласників "МІФ" Сажнєва Є.Б.

ж.  "Фізика в школах України"№2 (193)  Фізичний вечір "Веселий вернісаж"  Сажнєва Є.Б.


2.

Романченко Г.Л.

вч. англійської мови Березанської ЗОШ І-ІІІ ст..

ВГ «Основа» Учительський журнал он-лайн

розробка урокуу 10 кл. «Порівняння шкільної освіти у Великобританіі та України»Вчитель фізики Сажнєва Є.Б. прийняла участь у обласному Конкурсі «Передовий педагогічний досвід освітян області» у номінації «Навчально-виховна робота»

Вчителі школи : Крученова В.М., Чепурненко Т.С. прийняли участь і стали переможцями ІІ ( районного ) етапу «Вчитель року -2011», Крученова В.М. – лауреат ІІІ(обласного) етапу «Вчитель року». Учителі Толкачова О.В., Самойленко Л.О. – члени журі обласного етапу конкурсу «Учитель року – 2011».

Починаючи з 2009 року вчителі школи : Сажнєва Є.Б. та Крученова В.М. приймають активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Вчитель-новатор» в рамках програми Microsoft партнерство в навчанні . За участь у VIII Всеукраїнському конкурсі були нагородженні сертифікатами.

Вчитель Романченко Г.Л. виступила ініціатором спільної праці з волонтерами Корпусу Миру. Так у 2009-2010 н.р. в школі працював Майкл Вашура, а з 2011 року працює міс Сара Мак Доно. Така співпраця з волонтерами надає можливість вчителям удосконалити свої знання з англійської мови, застосовувати їх на практиці та підвищити мотивацію вивчення англійської мови учням школи. Галина Леонідівна відвідала практичний семінар з планування та управління проектами у м. Миколаєві та разом з міс Сарою працює над створенням власного проекту. З 01- 07.06.2012 р. проходила у м. Оксфорді навчання по методиці викладання англійської мови по сучасним оксфордським підручникам за новітнім технологіям.

У жовтні 2012 року Романченко Г.Л. провела майстер-клас для вчителів англійської мови району з питання викладання англійської мови у початковій школі, а саме для учнів 1 класу.

Заступник директора з НВР Крученова В.М. провела майстер-клас для заступників директорів шкіл району з НВР з питання організації методичної роботи в школі, роботи шкільних методичних об'єднань, надала консультацію з питання використання розробленого порт фоліо задля оцінки готовності вчителя працювати в системі ІКТ.
2. Мета та завдання

-Забезпечення організаційного супроводу та методичної підтримки діяльності вчителів, спрямованої на впровадження інформаційно-комп* ютерних технологій в діяльність шкіл району;

- організація співпраці всіх зацікавлених працівників району з визначеної проблеми;

- демонстрація методик, технологій навчання і виховання з визначеної проблеми;

ІІ. Впровадження в практику роботи педколлективу досягнень психолого-педагогічної науки і передового досвіду.
1. Створення творчої групи, планування й організація її роботи:

- поглиблене вивчення членами творчої групи теорії проблеми, над якої працює педколектив опорної школи району;

- створення картотеки передового педагогічного вітчизняного та зарубіжного досвіду з визначеної проблеми ;

- накопичення обміну інформацією про сучасні науково-методичні, дидактичні виховні, управлінські, нгаукові та практичні досягнення з визначеної проблеми;

- пошук власних ефективних та оптимальних форм і методів організації навчально-виховного процессу;

- надання консультації, методичної допомоги навчальним закладам з реалізації проблеми;

- збір, аналіз і система досвіду робот из визначеної проблеми;

- розробка складових портфоліо задля моніторингу та діагностики рівнів організації діяльності в системі ІКТ;

- надання консультативних послуг заступникам директорів з НВР шкіл району з питання використання розробленого портфоліо задля оцінки готовності вчителя працювати в системі ІКТ.;

- складання переліку матеріалів, які можуть бути використані на засіданнях методичних об'єднань, творчих груп щодо вирішення проблеми впровадження ІКТ у навчально-виховний процес;

- розробка та застосування педагогічних технологій ,методичних рекомендацій щодо використання ІКТ в процесі планування уроків з навчальних предметів, що суттєво поліпшують результати навчально-виховного процесу;

- аналіз програмних засобів та їх адаптація до використання у фаховій діяльності педагогів;

- проведення циклу шкільних, районних семінарів;

- розробка технологічних карт «Правила створення презентації», «Створення відео колекції», «Розробка навчального проекту»;

- проведення тренінгів, майстер-класів за запитом вчителів;

- поповнення відео банку та банку ІКТ ресурсів, систематизація та каталогізація матеріалів;

- розробка критеріїв аналізу ІКТ спрямованого уроку;

- здійснювання моніторингу інноваційної діяльності;

- підведення підсумків роботи творчої групи.

2. Впровадження створеного робочою групою досвіду в практику роботи:

- розгляд і схвалення матеріалів досвіду на педраді, методичній раді;

- організація семінарів - практикумів, семінарів-інструктажів;

- організація наставництва.
3. Підведення підсумків роботи по впровадженню передового досвіду:

- розгляд на педраді результативності роботи над проблемою;

- підготовка і проведення педчитань;

- організація тематичної педагогічної виставки;

- презентація, поширення результатів діяльності закладу за визначеною проблемою

ІІІ. Робота з підвищення кваліфікацій педагогічних працівників


  • проведення навчально-методичних семінарів, конференцій, нарад майстер-класів, днів педагогічної майстерності, творчих звітів, «днів відкритих дверей», «педагогічних десантів» з метою надання групової та індивідуальної допомоги вчителям інших шкіл ( відвідування і аналіз уроків, організація консультацій, наставництво, творчі зустрічі, методичні діалоги) з визначеного напряму модернізації регіональної освітньої системи;

  • створення при кращих вчителях школи творчих майстерень, майстер-класів;

  • індивідуальне відвідування вчителями району уроків в опорній школі;Робота з початківцями:

1. Проводити протягом року засідання «Школи молодого вчителя» ( поради, рекомендації щодо методів та форм роботи, видів оцінювання, способи пошуку матеріалів тощо) для вчителів, стаж яких не перевищує 3 роки.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

2. Закону України «Про освіту»
Березанської зош І – ІІІ ступенів Березанської районної ради Миколаївської області з українською мовою навчання на 2011-2012 навчальний...

Березанська зош І ііі ступенів Березанської районної ради Миколаївської...
Березанська зош І – ІІІ ступенів Березанської районної ради Миколаївської області здійснює свою освітню діяльність згідно з нормативними...

Березанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Березанської районної...
Міністерства освіти І науки України від 30 грудня 2014 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за...

Луганська зш І-ІІІ ступенів Методичний кабінет
Впровадження інноваційних педагогічних технологій у навчально-виховний процес та управлінську діяльність роботи школи

Інформація про впровадження Державного стандарту початкової загальної...
Ровадження в навчально-виховний процес особистісно зорієнтованого, компетентнісного та діяльнісного підходів як умова розвитку особистості...

План роботи закладу
Комунальний заклад «навчально-виховне об’єднання «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів №20 – дитячий юнацький центр...

«Впровадження здоров ’ язбережувальних технологій у навчально виховний процес»
Здоров’я дітей – це загальна проблема медиків, педагогів, батьків, І розв’язання цієї проблеми залежить від упровадження в навчальний...

Робочий навчальний план чорноморської загальноосвітньої школи І-ІІІ...
«Державних санітарних правил І норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного...

Рокитненський навчально-виховний комплекс (загальноосвітня школа...
Про підсумки проведення державної підсумкової атестації учнів 9-го класу Рокитненського нвк у 2015/2016 навчальному році

Програма виховання І навчання дітей від двох до семи років «Дитина»
Артемівського навчально-виховного комплексу «дошкільний навчальний заклад –загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Печенізької районної...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

b.lekciya.com.ua
Головна сторінка