Пошук по сайту


«Тиждень здорового способу життя»

«Тиждень здорового способу життя»

Міністерство освіти і науки України

Депертамент освіти Дніпропетровської облдержадміністрації

Відділ освіти Синельниківської райдержадміністрації

Комунальний заклад освіти «Варварівська середня загальноосвітння школа»

План

відкритого виховного заходу по предмету

«Технології»
Тема: «Тиждень здорового способу життя».

Вчитель трудового навчання

Варварівської ЗОСШ

Юхно Степан Макарович

План

відкритого виховного заходу по предмету

«Технології»

Тема: «Тиждень здорового способу життя».
Мета: Навчити учнів робити проект за технологією розробок проектів; закріпити знання з предмету технології; розкрити вплив на здоров’я людини шкідливих речовин, таких як наркотики, в тому числі і тютюнових виробів та спиртних напоїв; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших людей, виховувати здорові відносини між школярами та між школярами і дорослими людьми; направити учнів на вибір здорового способу життя.
Обладнання: комп’ютер, картон, книга «Біологія людини (8-9)», плакат «Внутрішні органи людини», ножиці, клей, фарби, пензлики, олівці, диск з фільмами про шкідливі звички, телевізор, DVD-плеєр, надувна сигарета.
Міжпредметні зв’язки: біологія, фізкультура, ОБЖД, трудове навчання.
Тип уроку: закріплення пройденого матеріалу.
Місце заходу: актовий зал школи.
Очікувані результати: вміння учнів визначати проблему, планувати її вирішення; вміння знаходити інформацію та аналізувати її; вміння відбирати інформацію і виявляти головне та важливе , вміння подавати інформацію; вміння проводити маркетингові дослідження та аналізувати їх, а також вміння учнів презентувати свій проект.

Антинаркотична програма для учнів учбових закладів
Ведучий. Дорогі друзі! Ми раді бачити вас у цій залі. Разом обговоримо важливі для кожної людини проблеми. Пропонуємо зробити висновки і прийняти рішення.

Нинішній світ багатий науковими відкриттями. Технічний прогрес безупинно набирає оберти. Чому ж моральні цінності втрачають свою вартість? Все важче знайти справжнього друга, порозуміння серед людей. Загальна відома теза: «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти». То хто він, мій друг, і хто я? До вашої уваги зустріч ось із цим молодим хлопцем.
(Виходить юнак, щось підкидаючи ногою, своїм виглядом демонструючи незадоволення)

Юнак. Як мені все набридло! Нудно! Не хочу вчитись! Навіщо голову забивати усім цим не розумію!? Вчителі чіпляються, вдома немає спокою. Телевізор не можу вже дивитись, очі б мої його не бачили. Все набридло. Чим би себе розважити? Не уявляю. Ще й батьки дістають. Друзі, як на гріх, кудись пропали.
(З’являється Цигарка)

Цигарка. А ти зі мною подружись! Закуриш – враз стане веселіше жити!

Хлопець: Справді! Я хочу весело жити!

(Підходить Пляшка горілки) Пляшка: Випий – побачиш , як зміниться все навколо. Друзі! Радість!
Юнак: Я хочу мати друзів.
(Раптом поряд з’являється Шприц)

Шприц: Уколись хоч раз! Відчуєш справжнє блаженство!
Юнак: Справді, блаженство! Тоді я з вами!
(Виходить шлунок)

Юнак: Ти хто?
Шлунок: Я твій шлунок. Зупинись! Поглянь, що ти зі мною робиш?! Твої друзі так на мене діють, що я не витримую! Все болить, пече, коле. Вони м’яко стелять та твердо спати. Це отрута. Вона вбиває мене.
(З’являється переконливою ходою печінка)

Печінка: Якщо ти будеш дружити з цією трійцею, втратиш мене!
Нирки: Ох!Ох!Ох! Як боляче! (руки на спині) Немає ніяких сил. Це твої друзі винні!
(Трійця жестикулює, відмовляється від звинувачень)
Легені (важко дихають) Ми задихаємось, пожалій нас!
Юнак: Щось мені, і справді, важко дихати. Не знаєте чому? (повертаєься до трійці)
Трійця (заспокоює): Це екологія!
Серце: Ще мить і я зупинюсь! Не має сил працювати!
Юнак: Прошу, не зупиняйся, це ж смерть, в я ще молодий і так хочу жити! Ідіть звідси, мені з вами не по дорозі! Ось ваше справжнє обличчя! (Юнак перегортає плакат, що тримає трійця. На зворотному боці напис : «Ми поступово убиваємо вас» ) Мені такі друзі не потрібні! Геть звідси!

Трійця: Не хочеш дружити – інших знайдемо.
Всі разом: У здоровому тілі – здоровий дух! Ми за здоровий спосіб життя!
Ведучий: Такі «друзі» не можуть зробити нас щасливими. А хто не прагне щастя?! Де ж воно. Можливо пісня нам підкаже. (Лунає пісня) Дім

Мой дом

Мимо текла, текла река, плыли куда-то облака

Шел человек, была дорога нелегка

И человек мечтал о том, что он построит где-то дом

И поселится счастье в нем, доме одном
Если когда-то уставал, то непременно напивал

Песню любимую свою, ту что пою

Дом, как известно всем давно

Это не стены не окно, даже не стулья со столом – это не дом

Дом – это то, куда готов ты возвращаться вновь и вновь

Радостным, добрым, нежным, злым, еле живым

Дом – это там, где вас поймут, там, где надеются и ждут

Где ты забудешь о плохом – это твой дом.
Ведучий: Ми вже бачили горе-друзів, які обіцяли нам щастя. А зараз пропоную уважніше подивитися в обличчя так званому щастю. ( учень читає вірш російською мовою: «Сигарета»)
СТИХОТВОРЕНИЕ «СИГАРЕТА»

Мое имя – сигарета, я красива и сильна.

Я знакома с целым светом. Очень многим я нужна

Едким дымом проникаю я в людей, чтоб их травить.

Пусть любезные узнают, как со мною им дружить.

Мозг и сердце я дурманю, молодым и старикам

Независимо от знаний, скажем прямо слабакам.

Я в чудесной упаковке, у меня полно заслуг

Прочитайте на коробке – «Стюардесса» , «Прима», «Друг»

Я особенно стараюсь молодого в сети брать.

В нем то силы я черпаю, пусть покуривает брат.

Я живу уже столетье, и всегда я молода.

Я поистине бессмертна, победить меня нельзя,

Убиваю незаметно, вас, наивные друзья!
Міні – доповідь про шкідливість паління.

Табак був виявлений Христофором Колумбом у 1492 році на побережжі американського континенту. Звідти він потрапив в Іспанію і був розповсюджений по всій Європі.

Нині вже палить весь світ, і це приносить великі біди. Багато хвороб, викликаних палінням, досягли розмірів епідемії. Табак містить понад 20 отрут: нікотин, вугільні смоли, окис вуглецю, ціаніт, фурфурол, аміак та інші. Чи ризкне хтось із нас замовити таку суміш?.. А саме таку отруту купує той, хто палить, віддаючи зароблені гроші. В усіх наших містах безліч рекламних щитів, плакатів із зображенням різних марок цигарок. Та за цією привабливою етикеткою криється смерть.

Палить починають рано юнаки і дівчата. Когось це робить розкутим в колі знайомих, дорослішим на вигляд. А організм поступово звикає до отрути, яка стає часткою окислювально–відновлювальних процесів. І як наслідок - розвивається хімічна залежність від табаку, який поступово починає вбивати організм. Наприклад, 90% випадків раку легень – через паління. Саме через нього інфаркт міокарда, захворювання легень, шлунку, печінки,головного мозку. Серед тих, хто палить немає здорових людей. Неприємний запах табаку лишається на одязі, на волоссі. Кінчики пальців жовтіють, жовтіють білки очей, на зубах з’являється чорний наліт, старіє шкіра.

Я думаю, в цьому привабливого мало. Важливо й те, що молодь палить через те, що їй подобається, а люди середнього й, особливо, похилого віку палять тому, не можуть не палити . Вони не відчувають задоволення, просто організм вимагає свого. Відмовитись від шкідливої звички з роками все важче, а для багатьох неможливо. Коли немає можливості закурить, то ті , хто палить, називає цей стан «пухнуть вуха». А що ж відбувається на справді? Виявляється в цей час клітини головного мозку вимагають отруту, оскільки звикли до неї. Табак діє як наркотик і тому належить до наркотичних засобів. А скільки грошей «спалює» за рік той, хто палить. Від 3680 до 7300 гривень. Це вартість хорошого телевізора або ноутбука. Мабуть потрібно задуматися
(Лунає пісня «Звенит высокая тоска»

В цей час виходять хлопець з дівчиною, держать в руках запалені свічки пока лунає пісня)
Міні – доповідь про шкідливість алкоголю

Алкоголь вважають своїм другом чимало людей. Запрошують його у свою дружню компанію. Чомусь вважають, що без пляшки неможливе свято, не буде веселою зустріч.
Чи знаєте ви, що означає слово «алкоголь»?

У 6 -7 століттях в арабських країнах чистий спирт називали «ал-коголь», що означало « він вбиває».
Давньогрецький учений і філософ Діоген якось потрапив на святкове зібрання. Йому запропонували повну чашу вина, він, не вагаючись, вилив його на землю. «Якби вино не загинуло від мене, то я сам загинув би від . Протоплазма – це речовина, з якої складається кожна клітина нашого організму. Не потребуючи переварювання, алкоголь прямо із шлунка і кишечника потрапляє в кров. Уже через хвилину всі клітини організму встигають отримати отруту. Навіть якщо алкоголь знаходиться в невеликій кількості, він діє на кожну клітину організму.
Спочатку людина відчуває легке збудження, але в цей час за сигналом тривоги включається захисна система організму, яку він використовує для боротьби з ворогом. Різними способами намагається блокувати поширення алкоголю, разом з тим через відмирання вражених клітин. Щоразу, вживаючи алкоголь, людина втрачає певну кількість клітин головного мозку, а вони, як відомо, не відновлюються. Учені встановили, що навіть одноразове вживання невеликої дози спиртного протягом 4-х годин призводить до загибелі кількох мільйонів клітин головного мозку. Надмірне вживання алкоголю прискорює цей процес в 15 -17 разів.
Лікар, присутній при розтині мертвого тіла людини, що вживала алкоголь, був вражений. Мозок цього чоловіка був удвічі менший від норми.
Коли через кілька хвилин людина відчуває себе розслабленою, клітини його печінки, навпаки, починають із надзвичайною швидкістю витісняти отруту, намагаючись її знешкодити. Ось чому у тих, хто вживає алкоголь, швидко зношується печінка.
Ведучий: А чому ж вживання вина вважається корисним?
Доповідач: Справді, тривалий час твердили, що алкоголь розширює судини, які постачають кров’ю серце. Але останні дослідження показали: насправді все відбувається навпаки. 1 – 2 склянки викликають звуження коронарних артерій, різко зменшується постачання киснем серця. Це зумовлює розвиток інфаркту міокарда. А ще слід пам’ятати, що алкоголь – це товар, тому заміром про його користь стоять фінансові прибутки.
Ведучий: А як бути з пивом? Молоді люди не вважають його шкідливим через малий вміст алкоголю.
Доповідач: ________, я уже говорив, незалежно від того, який вміст алкоголю, він вражає всі клітини, отруюючи їх. Крім того, алкоголь впливає на розум, людині все важче контролювати свої думки і вчинки. Врешті, це впливає на його мовлення і поведінку. Більшість злочинів здійснюється саме в нетверезому стані. Вживаючи алкоголь у 25 років, ми руйнуємо генетичний код. Лікарі стверджують, що все більше дітей до 6 років не уміють говорити, не здатні розрізняти кольори і форми.

У Спарті мудрий Лікург запровадив закон, який забороняв молодому подружжю пити вино на весіллі і ще 30 днів після нього. Аналогічна заборона існувала і на Русі. Про це говориться у «Повчанні Володимира Мономаха». Молодята протягом тридцяти днів після весілля не повинні торкатися навіть до пива.
У 10 – 14 століттях вважалось безчестям для сімї, коли сини бачили п’яним батька. Алкоголь – наркотична речовина, оскільки організм звикає до нього. Людина не здатна позбутись самостійно цієї звички. Їй потрібна підтримка і чиясь сила. І кожен з нас може їх отримати.
(Учень читає вірш Євгенія Євтушенка «Остановись!»)

«Остановись!»Проклятье века – это спешка,

И человек, стирая пот,

По жизни мечется как пешка,

Попав затравленно в цейтнот.

Поспешно пьют, поспешно любят,

И опускается душа.

Поспешно бьют, поспешно губят,

А после каются, спеша.

Но ты хотя б однажды в мире,

Когда он спит или кипит,

Остановись, как лошадь в мыле,

Почуяв пропасть у копыт.

Остановись на полдороги,

Доверься Небу, как судьбе.

Подумай – если не о Боге –

Хотя бы просто о себе.

Под шелест листьев обветшалых,

Под паровозный хриплый крик

Пойми: забегавшийся жалок,

Остановившийся - велик .

Боль суеты сует сметая,

Ты вспомни вечность наконец,

И нерешительность святая

Вольтеся в ноги как свенец.

Есть в нерешительности сила,

Когда по ложному пути

Вперёд на ложные светила

Ты не решаешься идти.

Топча, как листья, чьи-то лица,

Остановись! Ты слеп, как Вий.

И самый шанс остановиться

Безумством спешки не убий.

Когда шагаем к цели бойко,

Как по ступенькам по телам,

Остановись, забывший Бога, -

Ты по себе шагаешь сам!

Когда тебя толкает злоба

В забвеньи собственной души

К бесчестью выстрела и слова –

Не поспеши, не соверши!

Остановись, идя в слепую!

О, население Земли!

Замри, летя из кольта , пуля

И бомба, в воздухе, замри!

О, человек, чьё имя свято,

Подняв глаза с молитвой ввысь,
Среди распада и разврата –

Остановись, остановись!ДОСВІД ПРО АЛКОГОЛЬ ЮХНО С.М.
ВЕДУЧА. Вірш М.ДОБРОНРАВОВА

Еще сердца окутывает ложь, еще заря спасенья не взошла,

Взгляни вокруг, взгляни – и ты поймешь:

Настало время бить в колокола!

Остался нам один глоток воды, и вся земля так нищенски мала…

И мы стоим над пропастью беды – Настало время бить в колокола!

У нас запас одних и тех же слов, забыли мы про добрые дела.

И на земле, где тысячи Голгоф, настало время бить в колокола!

Дай силы нам! Дай силы добрый Бог!

Спаси! Спаси от скверны и от зла!

Настало время боли и тревог, настало время бить в колокола!
Міні-доповідь про наркотики
Так, дійсно, настав час бити в дзвони. Більш, як 80% українських школярів пробували наркотики. Причому їх число росте.

Одна з причин цього – вигідність наркобізнесу і фінансова зацікавленість однозначних кіл в його процвітанні. Тільки по офіційним даним на 100 тис. населення нашої області приходиться 130 наркоманів, при цьому кожний сьомий – неповнолітній.
НАРКОМАНІЯ, ТОКСИКОМАНІЯ – В ЧОМУ РІЗНИЦЯ?
Наркотик – наркотична речовина чи наркотичний засіб включений в офіційний державний список внаслідок соціальної небезпеки, який при систематичному вживанні спричиняє психічно та фізичну залежність. Якщо речовина володіє подібними властивостями, але з державної точки зору не становить великої соціальної небезпеки, то наркотиком вона не називається (наприклад, алкоголь). Таке юридичне тлумачення зумовлене тим, що, згідно Кримінального кодексу, незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення і збут наркотиків кваліфікується і переслідується як злочин. Відповідно, наркоманія – хвороба, викликана систематичним вживанням засобів, включених в державний список наркотиків, яка проявляється психічною та фізичною залежністю від них.

Психоактивні токсичні речовини володіють тими ж властивостями, що й наркотики, але в офіційний список не включені (наприклад, бензин, ацетон, психоактивні речовини, що містяться у деяких видах рослин. Тому токсикоманія – захворювання, що проявляється психічною та фізичною залежністю від речовин, не включеної в офіційний список наркотиків.
ЩО ТАКЕ ПСИХІЧНА, А ЩО ФІЗИЧНА ЗАЛЕЖНІСТЬ ?
Психічна залежність проявляється постійним бажанням продовжити вживання даної речовини, здобуваючи її будь – яким шляхом, незважаючи на неприємні чи навіть небезпечні наслідки. Перерва у вживанні викликає напруження і неспокій, різке посилення потягу до даної речовини.

Фізична залежність розвивається, коли речовина, якою зловживали, стає постійно необхідною для підтримання нормального функціонування організму. Перерва у регулярному надходженні в організм викликає хворобливий стан (абстинент ний синдром), який зникає після введення чергової дози звичної речовини.

Абстинентний синдром - хворобливий стан, який розвивається, зазвичай, через декілька годин після того, як в організм не надійшла чергова доза наркотичної чи психоактивної речовини, і проявляється не лише психічними, але й вираженими соматичними та неврологічними проявами.
ЧИ ПРАВДА, ЩО ДЕЯКІ НАРКОТИКИ НЕ ШКОДЯТЬ ЗДОРОВ’Ю?
Усі наркотики, незалежно від виду і способів вживання, обов’язково пошкоджують наступні органи та системи організму: нервову систему ( в т.ч. головний мозок), імунну систему, печінку, серце, легені.

Окрім того, усі наркотики руйнують особистість, нищать психічне та соціальне здоров’я людини. Середня тривалість життя наркомана, який вживає наркотики Доведено, становить 7 років. Звичайно, є, нещасні, які живуть з цією отрутою і 15,20 років. Але є такі, які гинуть на 6-8 місяців після початку регулярного прийому.

Найчастішими причинами смерті наркоманів є травми В ДТП, з необережності, в бійках); самогубства;, випадкові передозування, отруєння фальсифікованими наркотиками; Захворювання (пневмонія, сепсис, гепатит, Хронічна печінкова недостатність).
НАРКОМАНІЯ – ПАДІННЯ У ПРІРВУ…
Наркоманія – це в першу чергу тотальне ( таке, що торкається усіх аспектів внутрішнього світу, стосунків з іншими людьми і способів існування) ураження особистості, яке до того ж супроводжується ускладненнями з боку фізичного здоров’я. Наркоманію називають «біопсихосоціодуховним» розладом. Це означає, що людина, яка приймає наркотики, поступово втрачає самоповагу; знищує свої кращі моральні якості; стає психічно не цілком нормальною; втрачає друзів, потім сім’ю; не може набути професійних навиків або забуває ті, які мала раніше; залишається без роботи; потрапляє у злочинне середовище; приносить безліч нещасть собі та оточенню і, нарешті, повільно і вперто руйнує своє тіло.
В ЧОМУ ПІДСТУПНІСТЬ НАРКОТИКІВ?
Наркомани (а часто і їх рідні) надто пізно розуміють, що це не просто «забава», а вже справжня залежність. Іноді пристрасть розвивається через пів року і навіть рік, частіше через 2-3 місяці, але нерідко людина стає залежною після першої ін’єкції. Що станеться з тим, чи іншим конкретним індивідуумом, наперед невідомо. Тому не пробуйте наркотики, а якщо вже спробували – не повторюйте цей небезпечний експеримент над собою. У житті достатньо щастя, щоб обходитися без його хімічного стимулятора!

МОНТАЖ : Учитись краще не на своїх помилках
Що може зробити з тобою наркотик?

 • Він може знищити твої почуття, думки, розум;

 • Він може зруйнувати твоє тіло;

 • Він може позбавити тебе свободи.


Наркотик впливає на психіку:

 • Твої думки вже не належать тобі;

 • Твій розум засинає, слабне воля;

 • Ти не здатний творити,

 • Твоє майбутнє – обмеженість,

 • Перспектива – розлад,

 • Напрямок руху – тільки вниз.

Наркотик породжує проблеми:

 • У навчанні ти вже не досягнеш успіхів;

 • Змінюються цілі, думки про майбутнє тільки заважають;

 • У сім’ї ти втрачаєш довірливі стосунки з рідними. Змінюються цінності.

 • Друзі перестають тебе розуміти; вони ростуть, а ти - ні;

 • Справжні почуття не для тебе.


Наркотик робить тебе залежним:

 • Все твоє життя буде підкорене йому;

 • Ти можеш стати рабом;

 • Звільнення дається дуже важко і, нажаль, не всім;

 • Все, що найдорожче в житті, замінить він.


Наркотик руйнує твій організм:

 • Деякі наркотики просто розчиняють мозок;

 • Ти стаєш вразливим перед багатьма хворобами, сил на захист не залишається;

 • Внутрішні органи швидко старіють;

 • Серце не справляється із звичайними навантаженнями.


Ти ризикуєш назавжди лишитися без сім’ї:

 • Рано чи пізно тобі самому ніхто не буде потрібен;

 • Здорові діти – це тобі не загрожує;

 • Кому цікаво жити з безвольною, спустошеною, хворою людиною?

 • Мабуть, ніхто не обере тебе. Кому потрібен старик.


Через вживання наркотиків у тебе можуть виникнути проблеми із законом:


 • Наркотики коштують дуже дорого, і щоб добути їх, наркомани ідуть на злочин.


Наркотик скорочує життя:

 • За задоволення треба платити

 • Загрожує небезпека зараження СНІДом, а це неминуча загибель.


Оточення наркомана - тільки кримінал:

 • Убивство наркомана - буденна справа;

 • Часто жити стає так «добре», що більше не хочеться.


ВЕДУЧИЙ: Тому краще відмовитися першого разу, ніж потім намагатися це зробити все життя!
Дорогі друзі, сьогодні ми показали презентацію проекту «Тиждень здорового образу життя» з предмету «ТЕХНОЛОГІЇ». В кожному класі на уроках трудового навчання ( з 5 по 9) ми розглядали що таке ПРОЕКТ і як виготовити виріб методом проекту.
ПРОЕКТ – це особливий вид пізнавальної діяльності та її результат, що характеризуються такими ознаками:

-- наявність соціально значущого завдання;

-- планування дій щодо розв'язання проблеми;

-- пошук інформації, яка потім буде оброблена й осмислена;

-- створення продукту, що являє собою результати цієї діяльності;

-- презентація цього продукту (в нашому випадку пропаганда ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ )Якщо проблеми, про які ми говорили в проекті «Тиждень здорового способу життя», примусили вас серйозно замислитися, не зволікайте з вашим рішенням звільнитися від шкідливих звичок.

------------------------------

Якщо хто дійсно бажає звільнитися від шкідливих звичок та дізнатись як бути счасливим я пропоную відкрити «КОЛО ДРУЗІВ» після уроків за чашкою чаю обговорити цікаві вам теми, проблеми, подивитися фільми з подальшим обговоренням, послухати музику, поспівати пісень. День визначимо, коли буде група.

Дякую всім учасникам і слухачам. Доброго вам здоров'я!!!
Музичний номер :

«ДОБРОТА»

Доброта это свет и тепло наших глаз

И участья слова тем, кто сердцем скорбит

Доброта это луч, данный небом для нас

Чтобы каждый, живя, мог и греть и светить
Припев:

Люди будьте добры станьте чуточку в жизни добрее

Чтоб от ваших сердец доброты стало в мире теплее,

Чтоб растаяли льды всех обид, как от солнышка юга

Люди будьте добры, добротой согревайте друг друга.
Не жалейте добра, в нём есть счастье для всех.

В нём здоровье и мир, и улыбки друзей

Счастье всех матерей и младенческий смех

Даже вечность сама тоже связана с нейподілитися в соціальних мережахСхожі:

Урок -захід «Надзвичайн І ситуац ії та ї Х насл І д к и»
України, навички здорового способу життя, надання першої медичної допомоги у надзвичайнихних ситуаціях

Програма гуртка „Спортивне орієнтування”
Заняття спортивним орієнтуванням є дієвим засобом залучення дітей та підлітків до здорового способу життя, морального, вольового...

Методична розробка №7 для студентів IV курсу медичного
Тема: Формування здорового способу життя та засоби гігієнічного виховання населення, (заняття проводиться на базі Вінницького обласного...

Тема: Формування здорового способу життя дітей дошкільного віку в...
Мета: Створити найсприятливіші умови для правильного розвитку дитячого організму, для підвищення його опірності інфекціям, а також...

Підготувала вчитель початкових класів вищої категорії Гетьман Валентина Іванівна
Мета. Поширити знання дітей про різноманітність продуктів харчування як корисних так І шкідливих; виховувати прагнення здорового...

Методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнської учнівської...
З фізичної культури є підвищення якості викладання предмета «Фізична культура» в загальноосвітній школі, виявлення творчих здібностей...

виховання в учнів особистих якостей, які сприяють збереженню та зміцненню...
Розвивати уміння в учнів виділяти головне у матеріалі, що вивчається; розвивати пам’ять, увагу, мислення, уміння порівнювати біологічні...

Тести з однією відповіддю оцінюються в 1 бал, з двома І більше 2 бали
Залежно від способу життя тип морфофізіологічних пристосувань організмів до умов навколишнього середовища називають

Книга ілюстрована 182 авторськими малюнками
Всесвіт Загадка життя! Як із мертвої матерії виникло життя? Чому ті самі атоми, з'єднавшись в іншому порядку й кількості, створюють...

Тиждень енергозбереження у
Мета: формувати у учнів екологічний світогляд, свідоме ставлення до проблем суспільства та відповідну поведінку в суспільстві; формувати...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

b.lekciya.com.ua
Головна сторінка